• اخبار زیما پرتو

  • 1395/05/17 اقدامات وزارت خارجه در زمینه پیاده سازی مدیریت سبز/طرح تامین برق وزارت از انرژی خورشیدی

   وزارت امور خارجه می تواند از طریق سفارتخانه‌های ج.ا.ایران در کشورهای دیگر در کنار سایر فعالیت‌ها، زمینه ایجاد و گسترش ارتباط با مراکز محیط‌زیستی، تشکل‌ها، دانشگاه‌ها و سایر موارد مرتبط با محیط زیست را فراهم نماید و گام مهمی‌ در ارتقا دانش و عملکرد محیط‌زیستی کشور بردارد.

     [ ادامه مطلب]
        
        
   1395/03/04 راه اندازی نیروگاه عظیم خورشیدی برای تولید نفت

   یکی از بزرگترین نیروگاههای خورشیدی دنیا برای تولید نفت در عمان ساخته می شود.

     [ ادامه مطلب]
        
        
   1395/02/21 نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه های تجدیدپذیر ابلاغ شد/ جدول مقایسه ای سال 94 و 95

   نرخ های پایه خرید تضمینی برق از نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک توسط مقام عالی وزارت نیرو برای سال جدید ابلاغ گردید. نرخ خرید تضمینی برق تجدیدپذیر همانطور که پیش بینی می شد امسال نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرد. تقریبا در تمامی انواع نیروگاه های تجدیدپذیر، کاهش قیمت خرید تضمینی برق را در پی داشته است تا سیاست ناپایدار وزارت نیرو در بخش تجدیدپذیر همچنان ادامه داشته باشد.

     [ ادامه مطلب]
        
        
   1392/12/05 حضور شرکت زیما پرتو صبا، ششمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدید پذیر و بهروری

   حضور شرکت زیما پرتو صبا در ششمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدید پذیر و بهروری انرژی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران.

     [ ادامه مطلب]
        
        
   1392/10/15 جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با استادیوم خورشیدی

   در حالیکه کمتر از شش ماه به آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باقی مانده است، یک استادیوم دیگر فوتبال در برزیل به انرژی خورشیدی مجهز گردید. به این ترتیب، استادیوم خورشیدی Itaipava Arena در شهر São Lourenço da Mata با استفاده از سیستم فتوولتائیک نصب شده بر روی سقف آن قادر خواهد بود تا ۱ مگاوات برق از خورشید تولید نماید. تخمین زده شده است که برق تولید شده توسط این سلولهای خورشیدی تا ۳۰% از کل برق مورد نیاز این استادیوم را تأمین نماید

    

   .

    

    

    

     [ ادامه مطلب]
        
        
   1392/10/03 ساخت سبزترین شهر دنیا در ابوظبی
   در ۱۷ کیلومتری ابوظبی، پایتخت پر گرد و غبار امارات متحده عربی، شهری که به ساختمان‌های سر به فلک‌کشیده، خیابان‌های پهن و رفت و آمد بی‌امان اتومبیل‌های آن شهره است مؤسسه‌ای قرار دارد با نام مؤسسه مصدر. دکتر سلطان علی علی‌،‌مدیر پروژه مصدر سیتی می‌گوید:‌مؤسسه علمی مصدر جایی است که در آن رؤیای ساخت شهر "صفر کربن" متولد شد، شهری که قرار است در آینده‌ای نه چندان دور حدود ۴۰ هزار نفر را در خود جای دهد، انرژی‌های تجدیدپذیر تنها منبع انرژی‌های مصرفی آن باشد، به جای خودروهای معمولی از محفظه‌‌های خودکار حمل و نقل که برخی آنها را "آسانسورهای افقی" می‌نامند استفاده شود و هدررفت آب و همچنین آب مصرفی به حد اقل ممکن برسد.....
     [ ادامه مطلب]
        
        
   1392/10/03 توهم گرانی انرژی خورشيدي : تحليل اقتصادي توليد برق از پنل‌هاي خورشيدي در مقايسه با نيروگاه‌هاي حرارتي

   توهم گرانی انرژی خورشيدي

   تحليل اقتصادي توليد برق از پنل‌هاي خورشيدي در مقايسه با نيروگاه‌هاي حرارتي

   اگر به‌عنوان يك فعال بخش برق و انرژي مخاطب مستند حاضر هستيد، حتي براي يك بار هم كه شده، در ناخودآگاه خود يا در مقام پاسخگويي و ارائه گزارش به مدير بالادست، قيمت تمام شده برق با نيروگاه‌هاي معمول حرارتي را در مقايسه با مولدهاي تجديدپذير، محاسبه كرده‌ايد. به احتمال فراوان نتيجه اين مقايسه نيز بر اين باور كه، هزينه توليد برق تجديدپذير به‌طور قابل توجهي از روش‌هاي فعلي توليد برق بالاتر است، مهر تاييد زده است.


    
    
    
     [ ادامه مطلب]
        
        
   1392/10/01 برق خورشیدی شبانه روزی : سیستم های نوین ذخیره سازی، ناپایداری انرژی های تجدیدپذیر را کنترل می کنند
   باطری های لیتیوم- آیون در ایستگاه های ذخیره سازی، می توانند برق خورشیدی یا بادی را تا زمانی که شبکه برای جبران کمبود به آن ها نیاز پیداکند، ذخیره کنند. هنگامی که این باطری ها بطور صحیح به کار گرفته شوند، می توانند بیش باری شبکه را نیز متعادل کنند.

    

     [ ادامه مطلب]
        
        
   1387/08/30 احداث جنگلهای خورشیدی در دانشگاه کالیفرنیا
   دانشگاه کالیفرنیا اجرای برنامه ای جالب مبنی بر احداث جنگلهای خورشیدی در دو واحد از گاراژهای پارکینگ این دانشگاه را آغاز کرده است.
     [ ادامه مطلب]
        
        
   1387/10/23 اولین مزرعه ‌بادی در آبهای آلمان
   با سرمایه گذاری کنسرسیوم های بزرگ انرژی در آلمان)، احداث اولین مزرعه تولید انرژی بادی در آب های این کشور موسوم به "آلفا ونتوس" آغاز میشود.
     [ ادامه مطلب]
        
        

    
   صفحه 1 از 3